O autorze
Antoni Łącki jest trenerem efektywności i komunikacji oraz prezesem zarządu Fundacji Rozwoju Polskiej Przedsiębiorczości, trenerem efektywności i skutecznej komunikacji. Pomógł setkom osób w realizacji ich celów, pokonaniu nieśmiałości i założeniu biznesu przez swoje programy, przemówienia i warsztaty. Jest też twórcą rewolucyjnego 5 dniowego programu IDeA - Zamień pomysł w BIZNES, w którym uczy jak komercjalizować swoje pasje i talenty. Jest również prezesem zarządu Stowarzyszenia Leaders Academy. Jego historia przemiany z nieśmiałego chłopaka z kompleksami, do samoświadomego trenera i przedsiębiorcy zainspirowała go do stworzenia organizacji pozarządowej, w której, jak sam mówi, kreuje przyszłych liderów oraz mówców.

10 nawyków nudnych ludzi

Sprawdź, czy przypadkiem nie jesteś nudziarzem.
Sprawdź, czy przypadkiem nie jesteś nudziarzem. http://www.keywordsuggests.com/ErpsGklziYTfePnqVxWTm7TS0A1kxt5QVFLL3gjaF0E/
Masz siebie za nudziarza, czy za duszę towarzystwa? Odpowiedź oczywiście zależy od tego w jakim towarzystwie się obracasz. Jednak są pewne rzeczy, które niezależnie od tego kto cię otacza - są postrzegane jako oznaki nudziarstwa..

10 NAWYKÓW NUDNYCH LUDZI

Czy jestem nudny?Masz siebie za nudziarza, czy za duszę towarzystwa? Odpowiedź oczywiście zależy od tego w jakim towarzystwie się obracasz. Jednak są pewne rzeczy, które niezależnie od tego kto cię otacza - są postrzegane jako oznaki nudziarstwa.

Wiele z nich wykonujemy zupełnie nieświadomie, często wysyłając do naszego otoczenia sygnał, że nie należymy do grona osób zbyt interesujących. Oczywiście to, że ktoś o nas coś myśli nie zawsze jest dobrym powodem do zmiany swoich zachowań, jednak nie do tego chcę was namówić.

Otóż kiedy robimy coś nieświadomie, popadając w rutynę i stając się osobą nudną, możemy w pewnym momencie obudzić się zauważając, że straciliśmy kogoś bliskiego, ponieważ zdystansował się on od nas. Możemy poczuć się po prostu źle, zupełnie nie wiedząc co jest tego przyczyną.

Dlatego tak bardzo istotna jest świadomość tego co lubimy robić a za czym nie przepadamy. Samoświadomość można zdobyć tylko i wyłącznie przez poznawanie siebie coraz bardziej. A bardzo ułatwia to poznawanie innych ludzi.

Przedstawię Ci 10 nawyków, przez które ludzie bardzo często szufladkowani są jako nudni i mało interesujący. Ale nie daj sobie wmówić, że któryś z nich jest zły. Mówimy tylko o stereotypowym podejściu. Wszystko, tak jak wcześniej wspomniałem, zależy od kontekstu, ale im więcej wiesz, tym lepiej dla Ciebie.


1. Nudni ludzie prowadzą jednostronne konwersacje. Chodzi tu głównie o zbalansowanie słuchania z mówieniem. Mało kto lubi rozmawiać z człowiekiem, który non stop mówi i nikogo nie słucha. Jednak to samo tyczy się osób, które nic nigdy nie mówią.

2. Jest wiele czynników, które wskazują na to czy osoba jest zaangażowana w rozmowę z nami. Nudni ludzie nie potrafią ich poznać. Nawet ostentacyjne przewracanie oczami nie przeszkodzi jej w zaczęciu kolejnej „ciekawej” opowiastki z jej życia.

3. Wszyscy lubimy się śmiać. Jeśli ktoś nas rozśmiesza – chętnie z nim rozmawiamy. Nudni ludzie nie potrafią nas rozbawić. Brak im poczucia humoru.

4. Piątek 18:00 to samo piwo, w tym samym barze, z tymi samymi ludźmi. Kultywowanie tradycji jest dobre, ale robienie w kółko tego samego dość monotonne. Nudni ludzie mało kreatywnie gospodarują swój czas.

5. Osoba postrzegana jako nudna rzadko kiedy ma coś do powiedzenia. Zwykle nie ma swojego zdania, ani nic ciekawego do dodania w rozmowie.

6. A to, że nie ma nic ciekawego do powiedzenia spowodowane jest tym, że nie ma własnych poglądów. Zwykle dopasowuje się do otoczenia. Kiedy jest w towarzystwie osób sympatyzujących z jedną marką, sama staje się jej ambasadorem. A kiedy jest wśród jej przeciwników – sama jej nienawidzi.

7. Wszyscy kochamy słuchać historii. Dlatego ludzie, którzy potrafią je opowiadać są lubiani przez większą część osób. Nudni ludzie nie opowiadają dobrych historii.

8. Brak empatii to nieumiejętność przysłowiowego wejścia w czyjeś buty. Właśnie tego brak nudnym osobom. Nie potrafią spojrzeć na sprawy z innej perspektywy niż swoja.

9. Nie dowiesz się niczego nowego od nudnej osoby. Nie ma ona zwykle nic do dodania. Żadnej ciekawostki, błyskotliwego spostrzeżenia – nic.

10. Nudna osoba nie zaangażuje kogoś „odsuniętego” od rozmowy do niej. A często nawet jeśli ktoś aktywnie w niej uczestniczy, nie słucha tego co mówi i nie odnosi się do tego co powiedział, tylko dalej prowadzi monolog.

Link do Bloga
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...