O autorze
Antoni Łącki jest trenerem efektywności i komunikacji oraz prezesem zarządu Fundacji Rozwoju Polskiej Przedsiębiorczości, trenerem efektywności i skutecznej komunikacji. Pomógł setkom osób w realizacji ich celów, pokonaniu nieśmiałości i założeniu biznesu przez swoje programy, przemówienia i warsztaty. Jest też twórcą rewolucyjnego 5 dniowego programu IDeA - Zamień pomysł w BIZNES, w którym uczy jak komercjalizować swoje pasje i talenty. Jest również prezesem zarządu Stowarzyszenia Leaders Academy. Jego historia przemiany z nieśmiałego chłopaka z kompleksami, do samoświadomego trenera i przedsiębiorcy zainspirowała go do stworzenia organizacji pozarządowej, w której, jak sam mówi, kreuje przyszłych liderów oraz mówców.

Oto największe błędy początkujących mówców. Jak łatwo zdobyć autorytet słuchaczy

Przemawianie na scenie to umiejętność.
Przemawianie na scenie to umiejętność. http://slovny.guru/tag/prezentacia/
Kiedy mamy świadomość, czego się spodziewać, znacznie łatwiej jest nam wychwycić te błędy u siebie. A kiedy już je zauważymy, znacznie prościej będzie nam je wyeliminować. A wyeliminowanie ich jest niezbędne, aby nasze przemówienia publiczne były dla widowni atrakcyjne.Przemawianie na scenie tu umiejętność. Można się jej nauczyć, ale potrzeba do tego czasu.Wiele osób nosi w sobie błędne przekonanie. Przekonanie, które tyczy się nie tylko przemawiania i jest bardzo wygodne. To przekonanie każe nam wierzyć, że nie nadajemy się do pewnych czynności. To daje nam przyzwolenie do tego, aby ich nie próbować. Natomiast w znacznej większości przypadków te przekonanie jest oparte na bardzo niestabilnej podstawie, która zbudowana jest z opinii osób nieznających się na temacie lub ze szczątkowych informacji znalezionych w mało wiarygodnych miejscach.

Zanim przejdę do rzeczy, chcę zaznaczyć coś istotnego. W głowach osoby czytających ten tekst może pojawić się teraz pewna wątpliwość, ponieważ w wielu miejscach słyszy się podobne hasła, które wmawiają nam, że możemy wszystko i jesteśmy niezwyciężeni. To też jest błędne przekonanie. Prawda jak zwykle leży gdzieś pośrodku, ale na pewno popadanie w żadną skrajność, czy to mówiącą, że możemy wszystko, czy tą, która mówi, że do niczego się nie nadajemy, nie jest korzystna dla nikogo. (Może dla niektórych spryciarzy z branży Rozwojowej).

Przechodząc do konkretów. Przemawianie na scenie jest w oczach wielu talentem, czymś bardzo odległym. I głupotą jest temu zaprzeczać, bo każdy ma predyspozycje do czegoś innego i faktycznie niektórym przemawianie przychodzi łatwiej, niektórym trudniej - jak wszystko. Natomiast jest to zaledwie mały procent przemówień publicznych. Znacznie większy procent stanowi warsztat - to ile godzin spędziliśmy na scenie. Dlatego zanim spróbujesz zaszufladkować siebie jako dobrego lub średniego mówcę - spróbuj.


W powyższym wideo dowiesz się co staje na przeszkodzie początkujących mówców.
Jest wiele błędów, które można zauważyć prawie u każdego początkującego. Bardzo podburzają one autorytet i źle wpływają na odbiór przekazu przez audytorium.

Warto wiedzieć, jakie błędy popełniają początkujący mówcy podczas przemówień publicznych. Kiedy mamy świadomość, czego się spodziewać, znacznie łatwiej jest nam wychwycić te błędy u siebie. A kiedy już je zauważymy, znacznie prościej będzie nam je wyeliminować. A wyeliminowanie ich jest niezbędne, aby nasze przemówienia publiczne były dla widowni atrakcyjne.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...