O autorze
Antoni Łącki jest trenerem efektywności i komunikacji oraz prezesem zarządu Fundacji Rozwoju Polskiej Przedsiębiorczości, trenerem efektywności i skutecznej komunikacji. Pomógł setkom osób w realizacji ich celów, pokonaniu nieśmiałości i założeniu biznesu przez swoje programy, przemówienia i warsztaty. Jest też twórcą rewolucyjnego 5 dniowego programu IDeA - Zamień pomysł w BIZNES, w którym uczy jak komercjalizować swoje pasje i talenty. Jest również prezesem zarządu Stowarzyszenia Leaders Academy. Jego historia przemiany z nieśmiałego chłopaka z kompleksami, do samoświadomego trenera i przedsiębiorcy zainspirowała go do stworzenia organizacji pozarządowej, w której, jak sam mówi, kreuje przyszłych liderów oraz mówców.

Dlaczego nie warto chodzić na networkingi?

Czy warto być na każdym networkingu?
Czy warto być na każdym networkingu? https://www.entrepreneur.com/video/287278
Ci sami ludzie, te same tematy, te same okazje. Networking nie zawsze jest najlepszym sposobem na zdobycie przewagi biznesowej.

Dlaczego nie warto chodzić na networkingi?


Kiedy rozpoczynamy własny biznes, pytaniem, które zadajemy sobie najczęściej jest: Skąd ja znajdę klientów? Kiedy zaczniemy przeszukiwać Google w celu znalezienia odpowiedzi na to pytanie, natkniemy się na wiele rozmaitych odpowiedzi.

Jedną z najczęściej powtarzających się odpowiedzi jest - networking. Networking powoli staje się odrębną częścią komunikacji. Możemy spotkać się ze strategiami networkowania, na eventach odbywają się sesje networkingowe, wielu ekspertów wypowiada się na temat tego jak bardzo użyteczne jest uczestniczenie w tego typu sesjach.

Nie chcę zaprzeczać, temu, że networking to rzecz bardzo wartościowa. Naturalnie jak ze wszystkim są networkingi dobre oraz networkingi kiepskie. Natomiast w momencie, w którym pojawiamy się na każdym networkingu, widzimy tam te same twarze i spotykamy ludzi, którzy wcale nie chcą robić z nami biznesu, a znacznie chętniej coś by nam sprzedali.

Także dobierajmy z rozwagą wydarzenia networkingowe, na których chcemy się pojawiać, a ciekawe alternatywy dla networkingów znajdziecie w Wideo. :)

Post na blogu
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...